Titulní stránkaPořádané akce » XXVIII. konference dětských hematologů a onkologů České a Slovenské republiky

XXVIII. konference dětských hematologů a onkologů České a Slovenské republiky

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dámy a pánové,

jménem organizačního výboru bych vás rád pozval do Českých Budějovic, metropole jižních Čech, na XXVIII. konferenci českých a slovenských dětských hematologů a onkologů. Od založení města českým králem Přemyslem Otakarem II. roku 1265 se zde odehrálo mnoho významných událostí, mezi které se v roce 2005 zařadila i naše minulá konference. Stejné místo konání po třinácti letech všem příjemně připomene dnes již Clarion Congress Hotel.

Můžete očekávat osvědčené třídenní programové schéma, které v lékařské sekci obsáhne aktuální problematiku jak leukémií a solidních nádorů, tak i nemaligní hematologie. Obohacením budou vyzvané přednášky uznávaných odborníků: Jaroslav Čermák z Prahy má připraveno téma vrozených selhání kostní dřeně v dospělosti, Richard van Wijk z Utrechtu promluví o vrozených hemolytických anémiích a Thomas Kühne z Basileje se zaměří na imunitní trombocytopenii. Letos, kdy je připomínána řada významných výročí, ani hematologie nezůstává stranou. Jeden z bloků edukačních přednášek bude věnován 50. výročí úspěšné transplantace kostní dřeně u primární těžké imunodeficience.

Neodmyslitelnou součástí programu se opět stane sesterská sekce, která vždy významně přispívá k vzájemné výměně zkušeností mezi centry specializované péče. Do další sekce jsou k setkání tradičně zváni zástupci rodičovských spolků a nadací.

Bylo by mým přáním, aby se každý mohl aspoň na chvíli, v rámci sobotního doprovodného programu, seznámit s některým z typických symbolů Budějovic a okolí. Například s postavou barokního sochaře Dietricha se můžete projít kolem Samsonovy kašny uprostřed malebného náměstí a poznat centrum města. Nebo se podívat na zámek Hluboká nad Vltavou; prohlídka je zajištěna, i když už hlavní turistická sezóna skončila. Kdo by se nedokázal rozhodnout, zvolí si třeba světoznámý pivovar Budějovický Budvar a nechá se zaujmout příběhem jeho piva.

Těším se na setkání s vámi!

MUDr. Pavel Timr
předseda organizačního výboru konference